Cena sirove nafte tipa Brent uvećana je na 85 dolara za barel, što je poskupljenje od šest odsto, nakon što je nekoliko najvećih svetskih izvoznika iznenada najavilo smanjenja proizvodnje.
Kompanija Mekdonalds privremeno zatvara svoje kancelarije u SAD ove sedmice pošto se priprema da obavesti zaposlene o otpuštanjima kao deo šireg restrukturiranja kompanije, objavio je Volstrit žurnal.
Irak, Alžir, Saudijska Arabija, Ujedinjeni Arapski Emirati i Kuvajt saopštili su danas da će smanjiti proizvodnju nafte i dodali da je to "mera predostrožnosti" u cilju stabilizacije tržišta.
Finansijski udar na porodične i kompanijske budžete koji se bez prekida dešava širom Evrope u poslednjih godinu dana posledica je inflacije koja svoj uzrok ima prvenstveno u skoku cena energenata.
Trend povećanja cena osnovnih životnih namirnica će se nastaviti, ističu stručnjaci i navode da se stabilizacija i mogući pad cena može očekivati tek krajem godine.
Najnoviji globalni izveštaj o poslovanju radnika na internetu (frilensera) koje je sprovela kompanija Pejonir (Payoneer) pokazuje da u Srbiji 29 odsto frilensera radi više od 30 sati nedeljno.
Većina članova Naučnog saveta Elektroprivrede Srbije na vanrednoj sednici usvojila je stav po kome predlažu obustavu najavljene transformacije EPS-a u akcionarsko društvo.
Industrijska proizvodnja u Srbiji u februaru bila je veća za 1,9 odsto u odnosu na februar 2022. godine, a u odnosu na prosek cele prošle godine manja za 4,8 odsto.
Nakon što je ministar Basta zatražio izjašnjavanje o sankcijama Rusiji zbog cene koja se plaća, u Privrednoj komori navode da bi pogoršanje odnosa sa EU zbog neuvođenja sankcija moglo skupo da košta.